YAZAR HAKKINDA

                Doğumum her ne kadar tüm memur arkadaşlarımı ve beni sevindiren bir günde olsa da -1983 yılı şubat ayının 15’i- Egodan mıdır yoksa özel hissettiğimi düşündüğümden midir bilmem tüm öğrencilerim, dostlarım sosyal medya hesabıma baktığında 14 Şubat olarak görüp “Gerçekten 14 Şubat ‘Sevgililer Günü’nde mi doğdunuz hocam?” diye sormadan etmezlerdi. Ben aslında kendi kendimin kahramanıydım. Özel bir günde doğduğumu, özel bir görevle yaratıldığımı onlara nasıl anlatabilirdim.
On dokuz yaşında bir genç, gözü kara, aşık ve korkusuzdum. Önümde zor seçenekler vardı. Ben bir sevgi ve aşk adamıydım. Aşkımla beraber el ele verdik. İkimizde hem yuva kurduk hem de üniversiteyi okuduk. İdealisttik ve kendimiz gibi mücadeleci nesiller yetiştirmeyi amaçlıyorduk. Öğretmen olmak için zor ama çok zor engelleri bir bir aştık.
Birimiz başka şehirde diğerimiz başka şehirde okul kazansak da mesafeler bizi hiç ayırmadı. Akşam küçük ama sıcacık yuvamızda gelecek planları yapmaya devam ettik. Hayatımızı geçindirmek için okuldan sonra öğrencileri eğittik. Kiminin duası kiminin parasıydı. Sobamız yansın, masrafımız çıksın yeterdi, şükür Allah’a hiç mahcup etmedi bizi hem de hiç.

Başarılı olduk olmasına ama bu bizim için bir başlangıç olmuştu. Bu böyle devam etmeliydi. Önce öğrencilerime daha sonra da çevremdeki tüm insanlara “HAREKETE GEÇ” demeyi kendime görev edinmiştim artık. Bu görev içimde çığ gibi büyüdü ve artık tüm memleketim insanını bu düşüncede toplamak için “BU BENİM” kitabımı kaleme aldım.

Eğitim ve Yaşam Koçu
Kenan SEFA

Koccumbenim ile Herşey Mümkün

Çünkü Artık “koccumbenim” var.

İletişim & Destek & Randevu Talep Formu

Lütfen her türlü (problem, soru, destek, randevu almak) vb. konularda formu kullanarak benimle irtibata geçebilirsiniz.