ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Öğrenci  koçluğumuz gençlerin gerçekleştirmek istedikleri hedeflere odaklanan ve bu odaklanma  süresinde gencin sıra dışı farkındalıklarını hayata geçireceği interaktif bir süreç. Bu süreçte koç öğrencisiyle özel bir işbirliği kuruyor ve birlikte yol alıyorlar.

Öğrenci koçluğu hangi faydaları sağlıyor?
Öğrenci koçluğu 12 yaşından büyük, kendisi için hedefleri olan ya da hedef belirlemek isteyen gençler için uygun. Öğrenci koçluğunda sürecinde gençlerin kendine güvenen, inanan, gelecek hedefleri yaratabilen, kendi kaynaklarını fark edip kullanabilen, kendini istediği gibi ifade edebilen bireyler olabilmeleri yolunda ilerleniyor.

Öğrenci koçluğunda anne babalar sürece ne derece katılıyor?
Öğrenci koçluğunda ilk görüşme aileyle birlikte yapılıyor. Sonraki görüşmeler sadece gençle yapılıyor. Genç isterse daha sonra anne babasını koçluk görüşmelerine davet edebiliyor.
Öğrenci koçluğunda aileler bir adım geride duruyorlar.

Öğrenci koçluğu süreci nasıldır?
Genç ve koç birlikte karar verdikleri gün ve saatte  bir araya geliyor, gencin hedeflerine odaklanıyorlar. Öğrenci ve koç arasındaki ilişki güven ve samimiyete dayanıyor. Bilgilerin koç ve öğrenci arasında gizli kalması gerekiyor.
Gençler tüm süreçte bağımsız bir birey olma yolunda ilerlerken, aynı zamanda kendilerine koçluk yapmayı da öğreniyorlar.

Öğrenci koçluğu ne kadar sürüyor?
Görüşme süresi 45 ila 60 dakikadır. Görüşme sayısı ise öğrenciyle birlikte belirleniyor. Tavsiye edilen minimum görüşme sayısı 12‘dir.